Menu

Zasadalo Valné zhromaždenie SZMF

Zasadalo Valné zhromaždenie SZMF

Počas utorka 15.septembra sa vo Zvolene konalo Valné zhromaždenie Slovenského zväzu malého futbalu.

Prítomní boli takmer všetci zástupcovia oblastných zväzov. Chýbal iba zástupca Serede. Na zasadnutí prezident SZMF Peter Králik zhodnotil uplynulé obdobie a zároveň odprezentoval ciele a vízie Výkonného výboru pre najbližšie obdobie. Prezentovaný bol aj nový informačný systém, ktorý budú môcť využívať všetci členovia a mal by pomôcť k zjednoteniu jednotlivých súťaží. Jednohlasne bola schválená suma členského poplatku .

Medzi úspechmi bolo spomenuté najmä výborné ťaženie slovenskej reprezentácie na vlaňajších Majstrovstvách sveta 2019 v Austrálii, kde sme obsadili konečné 7.miesto. Taktiež treba spomenúť, že sa malý futbal premiérovo dostal do hlavného vysielania RTVS. Niké a slovenská reprezentácia v malom futbale prvýkrát spojili svoje cesty, keď boli našim hlavným partnerom počas MS 2019 v Perthe.

Detská liga je tiež jedným z cieľov SZMF, ako spopulárniť malý futbal. Hrá sa už v 11 mestách a stále sa rozširuje. Spolu už máme 102 tímov na celom Slovensku. Rozrastá sa tiež  Univerzitná liga, ktorá sa hrá v štyroch mestách.

Medzi ďalšími úspešnými projektami boli spomenuté tiež júlové Niké MSR 2020, ktoré mali historicky najvyššiu účasť – 70 tímov. Z toho 64 tímov v hlavnej kategórii a 6 tímov v kategórii 40+.

Druhý ročník SZMF Superligy musel byť skrátený kvôli pandémii COVID-19. Súťaž hralo rovnako ako vlani 8 tímov a z víťazstva sa tešili Košice, ktoré porazili Prešov. Finále sledovalo viac ako 600 ľudí. Finále sa tešilo aj mediálnemu záujmu viacerých televízií.

Významnými míľnikmi boli aj podpísanie memoranda medzi SZMF s SFZ. Počas júla spojili svoje cesty Slovenský zväz malého futbalu a stávková spoločnosť Niké, keď podpísali dohodu o spoločnej spolupráci. Zmluva je podpísaná  na dva roky s možnou ročnou opciou. Názov Niké bude uvádzaný pri všetkých významných celonárodných podujatiach organizovaných Slovenským zväzom malého futbalu. Ide o Niké Winter Cup, Niké Superliga a tiež Niké Majstrovstvá Slovenska v malom futbale.

Podarili sa taktiež uzavrieť dohoda s Uniligou a Slovenským minifutbalovým zväzom.

Ocenenie za prínos malému futbalu

Ocenenie bude udelené Jozefovi Václavovi, ktorý je zakladateľom SZMF a jeho prvým prezidentom. Je tiež spoluzakladateľom Európskej federácie Európskej federácie malého futbalu (EMF).

Späť